Vogëlushja 4-vjeçare bie nga ballkoni i katit të dytë, kalimtari e kap në fluturim dhe e shpëton

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 22.06.2022, 19:05

Një vajzë 4-vjeçare u shpëtua për mrekulli pasi u kap nga një kalimtar i rastit, i cili e pa atë të rrëzohej nga ballkoni i shtëpisë. Episodi i pabesueshëm ndodhi në lagjen Sant'Antonino të Trevisos, Itali, pasditen e së martës. Ishte fjalë për fjalë një shpëtim fluturues që e lejoi vajzën e vogël të dilte prej ngjarjes vetëm me shumë frikë, por plotësisht e padëmtuar. Mësohet se vogëlushja ka qenë duke luajtur në ballkonin e shtëpisë kur i ka shpëtuar për pak çaste vëmendjes së të rriturve në shtëpi.

Ndoshta fëmija donte të shikonte jashtë sepse diçka kishte rënë dhe ajo disi arriti të arrinte te parmaku, por u përkul shumë dhe ra në boshllëk. Një fluturim disa metra nga kati i dytë i shtëpisë që sipas të gjitha gjasave do të kishte përfunduar tragjikisht nëse vogëlushja nuk do të kishte takuar të riun që e shpëtoi në rrugë. Burri, i cili po kalonte poshtë pikërisht në atë moment, në fakt pa të gjithë skenën e fëmijës dhe ndjeu rrezikun, kështu që iu afrua ndërtesës. U deshën disa momente, por kur vogëlushja rrëshqiti duke humbur ekuilibrin, ai u vërsul menjëherë nën ballkon, duke arritur ta kapte në kohë dhe duke shmangur tragjedinë.

Menjëherë pas kësaj, fëmija u kthye shëndoshë e mirë në krahët e prindërve. Policia ka shkuar me shpejtësi në vendngjarje, por duke vënë në dukje se ka qenë një aksident dhe se fëmija nuk ka raportuar as një gërvishtje, nuk ka vazhduar më tej.

Burimi: FANPAGE | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit