Presidenti amerikan Joe Biden rrëzohet nga biçikleta

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 18.06.2022, 20:43

Presidenti amerikan Biden u rrëzua nga biçikleta të shtunën teksa udhëtonte pranë shtëpisë së tij të pushimi në Rehoboth Beach, Delaëare gjatë një fundjave tjetër të gjatë në plazh – ndërsa ekonomia e vendit vazhdonte të rëndohej, inflacioni u rrit dhe çmimet e gazit mbetën në nivele rekord.

"Unë jam mirë, jam mirë," tha Biden, duke u thënë gazetarëve se ai u rrëzua kur një nga këpucët e tij ngeci një pedal të biçikletës, ndërsa ai u përpoq të ndalonte dhe të bisedonte me dashamirës.

Agjentët i erdhën në ndihmë, duke e ngritur në këmbë brenda pak çastesh. Asnjë prerje apo gërvishtje nga rënia nuk ishte e dukshme, thanë gazetarët. Shtëpia e Bardhë tha se Biden ishte "mirë" pas rënies së tij.

Kujtojmë se ky nuk është incidenti i parë. Biden ka rënë nga shkallët e Air Force One në mënyrë të përsëritur gjatë 16 muajve të presidencës së tij, më së fundi më 8 qershor kur u largua nga Uashingtoni për një intervistë me Jimmy Kimmel.

Burimi: NYPOST | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit