Dasma për pak përfundon në funeral, 80 të ftuar helmohen nga ushqimi

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 16.06.2022, 18:58

"Për ne gjëja më e rëndësishme ishte t'i bënim njerëzit të ndiheshin mirë dhe të bënim një festë të mirë. Në një moment e gjetëm veten të katapultuar në një film horror: kishte njerëz që villnin në banjë, në kopsht, gjyshi i Alessio ishte shtrirë në tokë me infermierët që përpiqeshin ta sillnin në parametrat jetësorë, babain tim diabetik e morën me ambulancë”. Erika Zago dhe Alessio Sale u martuan të shtunën, por ajo që supozohej të ishte një festë është kthyer në një makth të vërtetë. Gjatë darkës, të ftuarit u ndjenë keq nga helmimi nga ushqimi: rreth tetëdhjetë veta kishin të vjella të rënda dhe dizanteri. Daja dhe gjyshi i dhëndrit, të moshuar dhe me patologji janë dërguar në spital me kod të kuq. “Tani janë më mirë, por ne u trembëm: rrezikuam t’i humbnim”, tregon Erika për Fanpage.it.

I pari që u ndje keq ishte babai i nuses. “Fillimisht nuk e kuptuam se çfarë po ndodhte, sepse të ftuarit po përpiqeshin të qetësonin gjërat. Por tek personi i dhjetë që u ndje i sëmurë, kunati im erdhi për të më thënë se diçka nuk shkonte. Në një moment erdhi ambulanca dhe policia, festa u ndërpre befas dhe mes sallës dhe kopshtit ishin të paktën dyzet persona të sëmurë në atë moment. Babain tim e futën në ambulancë me diabet shumë të lartë, nëna ime as që donte të ikte me të që të mos më shqetësonte. Falënderoj Zotin që fëmijët nuk u ndjenë keq."

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit