Kampionati Botëror i Bilardos/ Dy shqiptarët dhurojnë spektakël, mposhtin Italinë

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 14.06.2022, 16:29

Ka nisur sot Kampionati Botëror i Bilardos në disiplinën 9 Ball.

Shqipëria po përfaqëshet në këtë kampionat nga dyshja Eklent Kaçi dhe Besar Spahiu. Dy shqiptarët kanë pasur sot përballë ekipin e Italisë të përfaqësuar nga Corrieri dhe Candela.

Mirëpo, duket qartë se shqiptarët ishin shumë më profesionistë se dy italianët duke fituar me rezultatin 7-2.

Siç shihet edhe nga vidoja e mëposhtme, dy shqiptarët po dhurojnë spektakël duke futur në gropë gurë shumë të vështirë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit