Policia zbulon 30 kafshë të ngordhura në shtëpinë e pronares së një strehëze për shpëtimin e tyre

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 06.06.2022, 21:30

Pronarja e një strehëze të shpëtimit të kafshëve në Karolinën e Jugut u arrestua pasi policia gjeti 30 kafshë të ngordhura brenda shtëpisë së saj, ndërsa i përgjigjej një ankese për një "erë kufomash" që vinte nga rezidenca.

Pronarja dhe drejtoresha e strehëzës GROWL, Caroline Dawn Pennington, 47 vjeç, u arrestua të premten dhe u akuzua për 30 akuza për keqtrajtim të kafshëve pasi policia zbuloi 28 qen dhe dy mace të dekompozuara në arka dhe kafaze brenda shtëpisë së saj.

Sipas policisë, kafshët kishin ngordhur prej një periudhe të konsiderueshme kohore në bazë të nivelit të dekompozimit dhe duket se kishin ngordhur nga uria dhe dehidratimi. Një zëdhënës i departamentit të sherifit tha se hetuesit besojnë se kafshët ishin lënë pas dore dhe ishin lënë vetëm në kafazet e tyre për shtatë deri në nëntë muaj para se të ngordhnin.

Sherifi Leon Lott tha se ky ishte një nga rastet më të këqija të mizorisë së kafshëve që ai ka parë ndonjëherë. "Është e tmerrshme dhe është zemërthyese," tha ai, sipas WYFF. "Ky person është dikush që i është besuar nga komuniteti të kujdeset për këto kafshë dhe t'u gjejë atyre shtëpi. Ajo e tradhtoi atë besim dhe gjithashtu tradhtoi besimin e këtyre kafshëve të pafajshme që mbështeteshin tek ajo."

Burimi: FOXNEWS | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit