Edhe sot! Tërmet në Detin Adriatik, lëkundjet ndjehen në Mal të Zi e Shqipëri

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 06.06.2022, 08:31

Pas tërmetit të ndjeshëm 3.5 ballë i shkallës rihter, lëkundje janë ndjerë edhe mëngjesin e sotëm në Adriatik.

Tërmeti që ka rënë në Detin Adriatik është ndjerë edhe në Shqipëri dhe Mal të Zi, në këtë të fundit 12 kilometra larg Ulqinit.

Sipas të dhënave të para tërmeti ka qenë 4.0 ballë, i shkallës Rihter.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit