Zari G-99nç i Erion Veliajt: Kam propozuar për President Gramoz Ruçin

Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 14.05.2022, 12:48

Etjen Xhafaj, G-99-ëndëshi i Erion Veliajt, ka deklaruar në një intervistë se ka një nga tre emrat që ka propozuar për në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, është ai i ish-kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi.

Rilindasi i katapultuar në qeveri pas Erion Veliaj dhe një nga mbështetësit e tij kryesorë do të shohë Ruçin në presidencë.

“Po zbuloj një nga tre emrat që kam propozuar. Për mua njeriu që duhet president është Gramoz Ruçi”- tha Xhafaj.

Ai u shpreh se “Ruçi ka provuar që di të mbajë balanca dhe të krijojë kompromise në një kohë që nuk ka qenë e qetë për parlamentarizmin në Shqipëri”.

Mavitë kanë propozuar 67 emra, ende të pabërë publikë, si kandidatë për postin e presidentit. Raundi i parë për zgjedhjen e Presidentit do të zhvillohet më 16 Maj.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit