Luan mendsh turistja në Mykonos: 600€ dy këmbë gaforreje

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 14.05.2022, 08:30

Një denoncim i një turisteje amerikane e cila kishte vizituar ishullin e fashmën Grek Mykonos të njohur për çmimet e kripura, ka bërë xhiron e mediave greke.

Ajo kishte denoncuar publikisht çmimin prej 600€ për një racion këmbësh gaforreje dhe dy koktelje në një restorant në ishullit. Amerikania i kishte dërguar Protothema.gr me foto, pjatën nga restoranti në ishullin luksoz.

Ajo pretendon se kamarieri i kishte thënë se koktejlet kushtonin 25€ por nuk ia kishte sjellë faturën e printuar në darkës. Turistja thotë se stafi i restorantit i kanë mbajtur një bakshish prej 78€, pa miratimin e saj.

“Më thanë se i kisha borxh 600 euro për dy kokteje dhe një pjesë të këmbëve të gaforreve dhe më pas pashë faturën që kishin ngarkuar 520 euro dhe pjesën tjetër e kishin marrë si bakshish, pa më thënë”, i tha ajo agjentit të udhëtimit që kishte. organizoi udhëtimin dhe akomodimin në Mykonos.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit