Hysni Gucati vjen në Kosovë, kjo është arsyeja

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 12.05.2022, 15:43

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës Hysni Gucati, ka arritur në spitalin e Mitrovicës për të vizituar prindin që po trajtohet në këtë spital.

Nga familja e Hysni Gucatit nuk janë deklaruar lidhur me ardhjen e tij, duke mos dhënë ndonjë detaj me zhvillimet e sotme.

Ndryshe, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj u arrestuan më 25 shtator 2020 në Prishtinë dhe u transferuan në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës, përkatësisht më 25 dhe 26 shtator 2020.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit