MPB shpall fletëarrest ndëkombëtar për vrasësin e komandant Shqiponjës

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 08.05.2022, 16:18

Bajram Limani, vrasësi i Xhemail Rexhepit – komandant Shqiponjës, është i pakapshëm për organet e rendit për të vujatur dënimin me burg prej 7 vitesh.

Ministria e Brendshme e Maqedonisë së Veriut në faqen zyrtare të saj njofton se për Limanin ka shpallur tashmë fletarrest ndërkombëtarë.

Limani, vrasësi i komandant Shqiponjës në vitin 2017 në procesin gjyqosr që u zhvillua në gjykatën e Kumanovës u dënua me 7 vjet burg e 3 muaj heqje lirie, edhe atë 5 vjet për vrasje dhe 2 vjet e 3 muaj për armëmbajtje pa leje. Në Po të njejtin rast gjykata dënoi me 3 vjet e 3 muaj burg ndërkohë janë caktuar për Amir Latifin, personin që plagosi Gani Demirin dhe Shefki Rexhepin.

Vrasja e Komandat Shqiponjës ndodhi më 23 korrik të vitit 2015.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit