VIDEO/ Avionët luftarakë të NATO-s mbi Shkup

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 08.05.2022, 15:11

Me rastin e stërvitjes “Swift Respose 22” mbi Shkup kanë fluturuar avionët luftarakë të NATO-s.

Qytetarët e Shkupit patën mundësinë për të parë fluturimin do të e avionëve të ekipit A-10 Thunderbolt II dhe F-16.

Ndryshe, në Shkup sot mbahet dita e hapur për ekspozimin e avionëve që është pjesë e stërvitjes “Swift Respose 22” e cila për momentin është në vijim në poligonin e armatës “Krivollak”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit