Rrezik që avionët të sulmohen nga Rusia, anulohen fluturime edhe për në Shkup

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 06.05.2022, 22:23

Disa fluturime nga Finlanda janë anuluar shkaku i rrezikut që avionët civilë mund të sulmohen nga Rusia.

Një paralajmërim të tillë e ka dhënë Agjencia e BE-së për Sigurinë e Aviacionit (EASA).

Sipas kësaj agjencie, është e mundur që avionët civilë të sulmohen nga Rusia.

Disa prej fluturimeve të anuluara kanë qenë edhe drejt Shkupit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit