Nuk ka surpriza, Liverpooli fiton aktin e parë ndaj Villarealit

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 27.04.2022, 22:59

Liverpooli ia ka dalë që të marrë një fitore të rëndësishme 2-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League. Skuadra e Jurgen Klop ka mundur Villarealin në një ndeshje të dominuar plotësisht nga anglezët, të cilët nuk e diskutuan për asnjë moment fitoren.

Henderson dhe Mane brenda dy minutash ishin autorët e golave për ekipin e kuq, të cilët vulosën fitoren. Me këtë rezultat, Liverpool shkon i qetë në ndeshjen e kthimit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit