Liverpool-Villareal, formacionet zyrtare/ Klopp bën ndryshime, Villareali tenton surprizën

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 27.04.2022, 20:37

Liverpooli dhe Villareali luajnë pas pak duelin e parë gjysmëfinale të Champions League në një sfidë që sheh padyshim si favorite skuadrën e Klopp. Tekniku i Liverpool ka ndryshuar tre lojtarë nga formacioni që fitoi ndaj Everton në fundjavë.

Konate, Henderson dhe Luis Diaz janë në rreshtim nga minuat e parë në vend të Matip, Keita dhe Diogo Jota. Ndërkohë, nga ana tjetër shpresat e Villareal janë të Danzhuma, i cili ka bërë shumë mirë në këtë sezon duke tërhequr vëmendjen e klubeve më të mëdha.

FORMACIONET ZYRTARE

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit