Oligarkut rus “i ikën mendja”, rrëmben sëpatën dhe vret gruan me të bijën

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 21.04.2022, 21:17

Zyrtarët spanjollë po hetojnë vdekjen misterioze të një oligarku rus, i cili u gjet i varur jashtë vilës së tij në Spanjë, ndërsa gruaja dhe vajza e tij u gjetën të vdekura brenda pronës.

Sipas mediave të huaja, hetuesit dyshojnë se Sergey Protosenya, 55 vjeç, vrau gruan dhe vajzën e tij me sëpatë dhe thikë, përpara se të vriste veten në oborrin e vilës.

Russian gas exec is found hanged and his wife and daughter hacked to death in their Spanish villa | Daily Mail Online

Raportohet se nuk është gjetur asnjë shënim vetëvrasjeje në pronë, ndërsa duket se ishin marrë masa për t’u siguruar që mos mbeteshin gjurmë gishtash në armët e vrasjes.

Tre trupat u gjetën një ditë pasi një tjetër multimilioner rus u gjet i vdekur me gruan dhe vajzën e tij në Moskë.

Russian gas exec is found hanged and his wife and daughter hacked to death in their Spanish villa

Në të dyja rastet, burrat kishin lidhje me kompanitë ruse të gazit, shumë prej të cilave janë përballur me sanksione perëndimore që kur Vladimir Putin filloi pushtimin e tij në Ukrainë.

Protosenya kishte një pasuri prej mbi 330 milionë paund dhe ishte Zëvendës Kryetar në Bordin e Drejtorëve për kompaninë e gazit natyror Novatek për shtatë vjet.

Russian gas exec is found hanged and his wife and daughter hacked to death in their Spanish villa | Daily Mail Online

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit