U përpoq t’i bënte rapid test, e moshuara godet me bastun punonjësin shëndetësor

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 20.04.2022, 16:21

Një ngjarje e rëndë dhe njëkohësisht e pazakontë është regjistruar në Shanghai, Kinë, ku një punonjës shëndetësor është goditur me bastun nga një grua e moshuar. Kjo pasi e moshuara nuk ka dashur që ai t’i bënte asaj rapid test-in.

Sipas mediave të huaja, qytetarët në Shangai detyrohen t'i nënshtrohen testeve të përditshme për Covid-19.

U.S. to invest another $1 bln in rapid COVID-19 tests | Reuters

Megjithatë, të shumtë janë ata që nuk duan që t’i nënshtrohen kontrollit të përditshëm.

Në videon që ilustrohet në vijim, shfaqet një grua e moshuar teksa godet me bastun një burrë që i afrohet për t’i bërë asaj rapid test, por pa rezultat, pasi ajo ka rezistuar.

@magdamanni

♬ πρωτότυπος ήχος – Magda Manni

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të klikoni këtu për të na kontaktuar.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit