Nesër ndeshja me Man.City, PSG merr më në fund vendimin në lidhje me Sergio Ramos

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 23.11.2021, 16:24

Sergio Ramos ka hyrë në listën e Paris Saint-Germain për herë të parë që kur iu bashkua klubit në verë, për ndeshjen e së mërkurës kundër Manchester City në Ligën e Kampionëve . Spanjolli ka pësuar një sërë problemesh fizike të cilat e kanë penguar të debutojë me skuadrën e re. Ramos e luajti ndeshjen e tij të fundit zyrtare më 5 maj, kur Real Madrid humbi nga Chelsea në gjysmëfinale të Champions League. Por nëse Ramos do të jetë në Etihad Stadium është ende e pasigurt, sipas trajnerit të PSG-së, Mauricio Pochettino .

Nuk e di. Është e rëndësishme të shihet progresi i tij. Një gjë është të jesh në gjendje të stërvitesh dhe është tjetër të jesh në nivelin për të qenë konkurrues, nuk është e njëjta gjë.

Ish-kapiteni i Real Madridit ka qenë duke u stërvitur me pjesën tjetër të bashkëlojtarëve të tij në ditët e fundit dhe mbetet për t'u parë nëse ai më në fund do të përkulet në ekipin e tij të parë me PSG.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit