Dani Alves ka pagën më të ulët të mundshme në La Liga, klauzola e lirimit vetëm 84 mln £

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 18.11.2021, 16:17

Dani Alves iu bashkua Barcelonës të mërkurën pasi legjenda e Camp Nou nënshkroi një marrëveshje të re dhe ka pagën më të ulët të mundshme në La Liga prej rreth 250,000 £ në vit. Në raportin e bërë nga RAC 1 përcaktohet se braziliani do t'i duhet t'i paguajë Barcelonës 84 milionë paund, nëse ai prish kontratën e tij. Alves rikthehet në Spanjë me rekordin e të qenit lojtari më i dekoruar i të gjitha kohërave, pasi ka fituar 43 trofe të mëdha në karrierën e tij vezulluese.

Braziliani fitoi më shumë se gjysmën e atyre trofeve me gjigantët katalonas, duke grumbulluar 23 medalje fituesish gjatë tetë viteve në klub. Në mesin e argjendit përfshin gjashtë tituj të La Ligës dhe tre Liga të Kampionëve .

Është një kënaqësi të jem këtu pas një kohe kaq të gjatë. Për t'u kthyer këtu është një nder, kënaqësi. Unë vij për të mësuar nga ju, tani bota e re. Por nga e vjetra, dua të përcjell një gjë: të dini se çfarë përfaqëson ky klub dhe kjo fanellë. Kam qenë jashtë vendit dhe ky është vendi më i mirë për të bërë gjëra të mëdha, për të jetuar, ju jeni këtu, vlerësojeni sepse jashtë nuk ka asgjë më të mirë. Është kënaqësi të jem këtu me ju. Ejani të bëni gjëra të mëdha sepse ky klub është krijuar nga kjo, për të bërë gjëra të mëdha.

PA: Dani Alves celebrates winning the Champions League in 2015.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit