Kombëtarja e tij nuk u kualifikua në Kupën e Botës, Rodríguez merr kërcënime me vdekje

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 17.11.2021, 16:00

Fitorja e SHBA-së ndaj Meksikës në kualifikueset CONCACAF për Kupën Botërore vazhdon të gjenerojë pasoja, madje edhe ato negative. Luis Chaka Rodríguez , një mbrojtës i El Tri , raportoi në rrjetet e tij sociale se familja e tij ka marrë kërcënime me vdekje. Si rezultat i humbjes 2-0 të Meksikës ndaj Team USA të premten, më 12 nëntor, mijëra tifozë kritikuan lojtarët e Kombëtares së Meksikës, përfshirë Chaka Rodriguez. Disa tifozë kaluan kufirin e sulmeve të tyre dhe vendosën të fyejnë gruan e futbollistit meksikan, me kërcënime me vdekje dhe përdhunim. Chaka Rodriguez ka ndarë në Instagram dhe Twitter një mesazh direkt që ka shkëmbyer me një fans.

Miguel, unë jam burri i gruas që i ke shkruar”, ka shkruar Chaka në Instagram. “E kuptoj që puna ime në kombëtare mund të jetë shkaku i gjithë kësaj tek ju. Nuk e justifikoj, por e kuptoj”. "Të lutem të mos i shkruash më gruas sime, të përdhunosh dhe të vrasësh janë fjalë shumë mizore, Miguel, ne nuk e meritojmë këtë, më së paku të përfshijmë familjen. Shpresoj që kjo të mbarojë tani. Zoti të bekoftë.

Në një tjetër mesazh që ka shpërndarë në Instagram, Luis Rodriguez siguroi se “i kam parasysh pozitivet dhe negativet”.

Futbolli është dhe do të jetë gjithmonë një ëndërr e realizuar për mua. Largimi nga kombëtarja nuk është një opsion për mua.

Përveç kësaj, mbrojtësi i krahut tha se ai përdor rrjetet e tij sociale për të "ndarë fjalën e Zotit".

Ajo që bëre është t'u konfirmosh njerëzve se ne të gjithë duhet t'i afrohemi atij [Zotit], uroj me gjithë zemër që Zoti të të prekë zemrën dhe, nëse në ndonjë gjë tjetër përveç futbollit mund të të ndihmoj, do të jem i vëmendshëm.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit