Angli-Shqipëri për Katar 2022, Harry Kane: Shqiptarët kanë shanse për t’u kualifikuar, luajnë me pasion e energji

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11.11.2021, 17:31

Ditën e nesërme në 'Wembley Stadium', Londër Shqipëria luan përballë Anglisë në një ndeshje me shumë rëndësi dhe vlerë për dy kombëtaret. Në një konferencë për shtyp përpara kësaj sfidë, kapiteni i Anglisë , Harry Kane i cili shënoi në fitoren 2-0 kundër Shqipërisë në mars, tha se ai priste një ndeshje të ashpër.

Është një lojë që duam ta fitojmë. Na duhen katër pikë për t'u kualifikuar, kështu që sa më shpejt të marrim tre pikët në tabelë (për një fitore), aq më mirë. Ne presim një lojë të vështirë pasi Shqipëria ka ende një shans për t'u kualifikuar. Ata do të sjellin shumë energji dhe pasion, dhe ne duhet të sigurohemi që ta përballojmë atë. Do të jetë një betejë e vështirë. Ne e dimë se ka ende shumë punë të vështirë dhe do të jemi gati për sfidën.

Comfortable win for Kane and Co while Spain stumble past Georgians -  Independent.ie

Kane i cili ka qenë në formë zhgënjyese për Tottenham Hotspur këtë sezon, tha se barazimi 1-1 në shtëpi ndaj Hungarisë herën e fundit i kishte dhënë skuadrës një tronditje.

Tre pikët nga ajo ndeshje do të kishin ndihmuar vërtet në sigurimin e kualifikimit, kështu që tani është për ta kthyer atë dhe për t'iu përgjigjur asaj ndeshjeje.

Burimi:devidsource Përktheu dhe përshtati:JOQ ALBANIA

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit