SONDAZHI/ 75% e votuesve: Ditmir Bushati duhet të bëhet kryetar i partisë, nëse PS humb zgjedhjet

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 11.03.2021, 21:16

Rama ka ndezur motorët e fushatës për zgjedhjet e Përgjithshme Parlamentare më 25 prill dhe kërkon medoemos mandatin e tretë. Për këtë ai po përpiqet t'iu mbushë mendjen shqiptarëvë që t'i japin votën. Mirëpo vetëm një ditë më parë, Rama shfaqi "dobësinë" e tij, pasi një një video-konferencë me gazetarët sulmoi dhe bullizoi për 10 minuta kundërshtarët politikë më një gjuhë të pazakonshme dhe me një formë po ashtu të pazakonshme për të argumentuar mendimet e tij. Rama kishte marrë disa foto të kundërshtarëve të tij politikë dhe i kishte vendosur përkrah kandidatëve të tij, ndërsa nuk ka kursyer "përçudnimin" e figurës së kundërshtarëve, duke iu nxjerrë në pah të meta fizike dhe duke i bullizuar rëndë.

Ndërkohë në radhët e qytetarëve qarkullon shpesh ideja nëse PS ka nevojë për një lider të ri. Dhe pikërisht për këtë JOQ Albania organizoi një sondazh.

Pyetja e shtruar ishte:

Nëse Partia Socialiste i humb zgjedhjet e 25 prillit, cilin do preferonit për kryetar të kësaj partie Ditmir Bushatin apo Erion Veliajn?

Nga votimi vihet re se 75% e qytetarëve mendojnë se Ditmir Bushati duhet të drejtojë PS, ndërsa vetëm 25% votuan për Erion Veliajn.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit