JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Djali i Mijallkovit merret në pyetje, MPB lëshon fletarrest ndërkombëtar
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 22/02/2021 15:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Djali i Sasho Mijallkov, Jordan Mijallkov është thirrur për bisedë informative në polici. Nga MPB nuk japin detaje, por sigurisht është ftuar për mbledhje të informacioneve pas arratisjes babait të tij. Nga MPB njoftun se kundër Sasho Mijallkovit tashmë është lëshuar edhe fletarrest ndërkombëtarë. Ish kreu i DSK-së u arratis 4 ditë para aktvendimit pët rastin “Target-Fortesa”, gjegjësisht rastin për përgjimet e paligjshme dhe shkatërrim të pajisjeve për përgjim.

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?