JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Guardiola dhe Manchester City në vështirësi! Sergio Aguero rezulton pozitiv me COVID-19
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 21/01/2021 20:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sulmuesi argjentinas dhe Manchester City Sergio Aguero njoftoi ditën e sotme se ai ka dalë pozitiv për COVID-19. Si rezultat i këtij testi pozitiv, ai do të jetë në izolim të mëtejshëm dhe do të humbasë disa ndeshje të ardhshme për Manchester City. "Pas një kontakti të ngushtë, unë kam jam vetë izoluar dhe testi i fundit që kam bërë ishte pozitiv për COVID-19. Kam pasur disa simptoma dhe po ndjek urdhërat e mjekut për shërim. Kini kujdes, të gjithë", shkroi Aguero në Twitter.

Aguero gjithashtu nuk luajti ndeshjen e Manchester City kundër Aston Villa të Mërkurën. Skuadra e Pep Guardiola doli triumfuese me rezultatin 2-0 ndaj vizitorëve. Aguero është bllokuar nga dëmtimet këtë sezon dhe ai nuk ka luajtur shumë futboll që kur sporti u kthye pas mbylljes për shkak të pandemisë së koronavirusit.