JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Joe Biden do e marrë postin e Presidentit me ‘frikë’, mund të ketë një sulm brenda gjatë përurimit
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 18/01/2021 7:35

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Zyrtarët e mbrojtjes amerikane thonë se janë të shqetësuar për një sulm të brendshëm ose kërcënim tjetër në përurimin e Presidentit të zgjedhur Joe Biden, duke bërë që FBI të kontrollojë të gjithë 25,000 trupat e Gardës Kombëtare që vijnë në Uashington për ngjarjen.

Ndërmarrja masive reflekton shqetësimet e jashtëzakonshme të sigurisë që kanë mbërthyer Uashingtonin pas kryengritjes vdekjeprurëse të 6 janarit në Kapitolin e SHBA nga protestuesit pro-Trump. Gjithashtu ekziston frika se disa nga vetë njerëzit e caktuar për të mbrojtur qytetin gjatë disa ditëve të ardhshme mund të paraqesin një kërcënim për presidentin e ardhshëm dhe VIP-at e tjerë të pranishëm.

Burimi: DailyMail | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA