JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Tragjike në Itali! Treni përplas për vdekje shqiptarin
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 17/01/2021 22:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje targjike është regjistruar ditën e sotme në Itali. Mediat vendase raportuan se trupi i pajetë i një shqiptari u gjet mëngjesin e kësaj të diele në shinat e trenit të linjës Venezia-Mestre, në afërsi të stacioni Actv Righi. Identiteti i viktimës nuk u bë publik, por nga shenjat dhe dëmtimet e rënda që kishte marrë në trup, kuptohej se ishte përplasur për vdekje nga treni. Policia po kryen hetimet e nevojshme për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit fatal.

Burimi: nuovavenezia|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania