SONDAZHI/ Tender 1 miliardë lekësh për dezinfektimin e doganave, 88% e votuesve: Të arrestohet për vjedhje Gent Gazheli!

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 06.12.2020, 23:59

Ditën e djeshme publikuam një lajm në lidhje me Drejtorin e Përgjithshëm të Doganave Gent Gazheli, i cili ka hapur një tender prej 1 miliard lekësh të vjetra për dezinfektimin e doganave. Kujtojmë se Gent Gazheli ka qenë amabsadaor i Shqipërisë në Turqi, por pasi dha dorëheqjen u emërua Drejtor i Përgjithshëm i Doganave në shtator të këtij viti. Por mesa duket, siç edhe është bërë e modës në gjirin e rilindasve, institucioni në fjalë është pikërisht mundësia e "artë" për të rrjepur shqiptarët e varfër.

Nga investigimi i kyryer nga JOQ Albania, rezulton se Gent Gazheli ka organizuar nëpërmjet Agjencisë së Blerjeve të Përqendruara një tender për Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave. Tenderi në fjalë mban numrin e referencës REF-80822-12-02-2020 dhe ka për objekt Shërbim Dezinfektimi”, ndarë në 2 (dy) lote për Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave, ndërsa shifra kap vlerën e rreth 1 miliardë lekë të vjetra me gjithë TVSH. Kjo në fakt është një vjedhje e pastër që po i bëhet shqiptarëve, por bashkëpunëtorët e qeverisë vijojnë të enden të pa shqetësuar në mbushjen e thesit! Në lidhje me skandalin e mësipërm, JOQ Albania krijoi një sondazh.

Pyetja që u shtrua ishte e tillë:

Drejtori i Përgjithshëm i Doganave ka hapur një tender 1 miliardë lekë të vjetra për të dezinfektuar doganat. A duhet arrestuar për vjedhje?

Në përfundim të votimit rezulton se 88% e qytetarëve u shprehën se Gent Gazheli duhet të arrestohet për një vjedhje të tillë, ndërsa 12% e qytetarëve mendojnë se ai nuk duhet të arrestohet.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit