JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Arrestohet mjeku/ U dha injeksion vdekjeprurës dy pacientëve me COVID-19
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 21/11/2020 19:23

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë ka nodhur në qytetin e Essen-it të Gjermanisë, ku një mjek dyshohet se u ka injektuar dy pacientëve të prekur me COVID-19, një injeksion vdekjeprurës. Sipas policisë, mjeku 44-vjeçar që punonte në spitalin e Essen-it akuzohet se ka vrarë dy burra të moshës 47 dhe 50 vjeç, të cilët ndodheshin në kujdesin intensiv për shkak të Covid-19. Ndërkohë, sipas mediave të huaja, mjeku i arrestuar kishte njoftuar familjarët e pacientëve para se t’i injektonte lendën vdekjeprurëse. Nga ana tjetër spitali gjerman ka njoftuar se mjeku është pezulluarr nga puna dhe është duke ndihmuar policët në lidhje me hetimet e tyre.

Essen university hospital

Burimi:www.theguardian.com | Përktheu dhe përshtati:JOQ ALBANIA