JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

U gjetën të vdekur/ Kush ishin inxhinieri dhe dy punëtorët që u asfiksuan në minierën e Dibrës?
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 29/10/2020 7:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë u shënua sot në Selishtë të Dibrës, ku tre persona, dy minatorë dhe inxhinieri i tyre u nxorrën të pajetë nga miniera. Së fundmi janë zbardhur edhe emrat e viktimave. Ata janë inxhinieri Ismail Hoxha, 62 vjeç, Fatos Cesku 55 vjeç, dhe Rruzhdi Rushiti 33 vjeç.

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se kanë humbur jetën si pasojë e asfiksisë nga gazrat e minierës. Vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.