JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Grabitet 43-vjeçarja në kryeqytet, maskat anti-covid një ndihmë për “skifterat”
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 27/10/2020 16:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Maskat anti-covid janë kthyer në një pikë kryesore e shëndetit të njeriut. Specialistë të fushës së mjekësisë, e shohin përdorimin e maskave si diçka mjaft të domosdoshme, për të qenë më pak të prekur nga koronavirusi. Mirëpo veç domosdoshmërisë që ka në këto kushte pandemie, maska është kthyer si 'plus' edhe për të vjedhur. Ky fenomen i shëmtuar ka ndodhur në rrugën “Ali Kelmendi”, ku një grua 43-vjeç, mësohet se teksa po kthehej në banesë, është sulmuar nga dy të rinj të maksuar me maskë anti-covid. Qytetarja e grabitur, rrëfen se ajo është sulmuar nga dy të rinjë që nuk ka arritur t’i identifikojë. Gruaja që është vjedhur nga grabitësit është indentifikuar me inicialet D. Z. dhe gjatë kallëzimit në polici ajo ka deklaruar se të rinjë e kishin vendosur maskën në fytyrë për të mos u identifikuar.

Qytetarja e grabitur tha:

Poshtë pallatit ishin dy djem të rinj, me maska covidi në fytyrë. Njëri prej tyre mbase ishte tek të 30-at. U vërsulën dhe direkt, njëri prej tyre më kapi nga dora dhe kërkoi të më tërheqë, tjetri më këputi varësen. U rrëzova dhe humba ndjenjat nga përdorimi i forces. U çova dhe kam shkuar tek lokali më I afërt për të kërkuar ndihmë. Në pasqyrë pashë që isha e gjakosur dhe që po më rridhte gjak nga qafa. Pronari i lokalit njoftoi policinë.