SONDAZHI/ A i besoni Sandër Lleshit kur thotë se vlera e BMW-s së tij kushton 49 mijë euro? 87% e votuesve: “Jo”

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 19.09.2020, 01:48

Në kulmin e pandemisë ju situata ekonomike është përkeqësuar ndjeshëm, ndërsa një pjesë e shqiptarëve nuk kanë ende një strehë mbi kokë për shkak të pasojave që la pas tërmeti i nëntorit, politikanët as që e vraásin mendjen dhe i lejojnë vetes të shpenzojnë për gjëra luksi. A keni ëndërruar ndonjëherë të shkoni në punë me BMW seria 7 me çmimin marramendës prej 150 mijë euro?! Epo ky mesa duket ka qenë fati i Sandër Lleshit. Ditët e fundit blerja e BMW-së superluksoze shkaktoi reagime të shumta në mediat televizive dhe online, ndërsa shumë qytetarë u shprehën skeptikë në lidhje me çmimin që pretendon Lleshi se e ka blerë.

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, ai deklaroi, madje i sfidoi të gjithë ata që thonin se BMW-ja kushton 100 mijë euro, ku u shpreh se nëse ajo kushton më shumë se 49 mijë euro do jepte dorëheqjen. Ai ka deklaruar se e ka blerë për një çmim prej 49 mijë euro dhe se makina është në pronësi të shtetit, ndërsa ai lëviz me një mjet të zakonshëm. Lleshi u shpreh i indinjuar me faktin se kjo gjë u bë e madhe në mediat dhe në rrjetet sociale duke aluduar se gjithçka është mashtrim.Mirëpo lajmi ka mbërritur tek të gjithë qytetarët e thjeshtë, të cilët duket se nuk bien pre e mashtrimit dhe lojës kamufluese që po përpiqet të bëjë ministri tashmë i shkarkuar.

Lidhur me këtë çështje JOQ Albania krijoi një sondazh me pyetjen:

A i besoni Sandër Lleshit kur thotë se vlera e BMW-s së tij kushton 49 mijë euro?

Nga votimi rezultoi se vetëm një përqindje e pakët prej 13% u shprehën se i besonin Lleshit, ndërsa 87% prej tyre nuk i besonin. Nuk kishte si të ndodhte ndryshe në fakt, pasi populli nuk është naiv, pasi iu ka regjur lëkura me këtë klasë politike gjatë 30 viteve tranzicion, ku si qëllim primar ka pasur mjerimi dhe varfërimin e tij.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit