JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

I kualifikoi goli i shqiptarit/ Tifozët hungarezë nuk pyesin për COVID, festojnë si të çmendur në shesh
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 16/09/2020 21:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Skuadra e Ferencvaroshit, arriti një kualifikim madhështor në shtëpi ndaj Dinamos së Zagrebit me rezultatin 2-1. Sulmuesi shqiptar, Myrto Uzuni, ka arritur të realizojë golin e parë me fanellën e ekipit hungarez. Sulmuesi shqiptar ka tundur rrjetën për t’i dërguar shifrat në 2-1 dhe për t'i dhënë fitoren ekipit të tij. Ky ishte goli i parë për lojtarin kuqezi dhe e realizon ndaj një njohje të vjetër, pikërisht ndaj kampiones së Kroacisë.

Tashmë hungarezët e shohin veten vetëm 1 hap larg grupeve të Champions-it, pasi janë kualifikuar për në fazën “play-off”. Një numër i konsiderueshëm tifozësh ishim mbledhur jashtë stadiumit duke injoruar Koronavirusin, teksa menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, kanë festuar si të çmendur këtë kualifikim historik. Për më tepër shikoni festën e skuadrës së Ferencvaroshit dhe tifozëve, pas përfundimit të ndeshjes: