JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Si i ati dhe e bija/ Vajza e Niko Peleshit: Pas studimeve, dua t’i futem politikës
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 16/09/2020 19:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Aleksia Peleshi është vajza shembullore e Niko Peleshit, e cila është edhe mjaft e komentuar në mediat rozë. Që në adoleshencë ajo u bë pjesë e një reviste italiane si modele ndërkohë që ka shkruar edhe një libër me poezi. Aleksia është në përfundim të gjimnazit dhe ndjekësit në Instagram janë bërë kuriozë të dinë se cila do të jetë e ardhmja e saj. Aleksia ka dhënë një përgjigje në Instastory për të gjithë, e cila ka ngjallur shumë reagime. Bukuroshja ka thënë se ndoshta një ditë do të ndjekë hapat e të atit.

Aleksia shkruan:

Po studioj biznes digjital, dizajn dhe inovacion. Në të njëjtën kohë, do mundohem të nis biznesin tim online pasi shkolla ime të ndihmon të krijosh biznesin tënd ndërkohë që je duke studiuar. Pas studimeve, dua t’i futem politikës