JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

U gjet i pajetë në makinë, Klevis Kapllani i përfshirë në ngjarje të rënda kríminale në Elbasan e Peqin
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 16/09/2020 15:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Detaje të reja janë zbardhur ditën e sotme nga "eliminimi" i Klevis Kapllanit në Rrogozhinë, i cili u gjet i pajetë në makinë. BW raporton se përveç të shkuarës kríminale në Itali, ai dyshohet si i përfshirë edhe në disa ngjarje në Shqipëri. Bëhet fjalë për kríme në zonën e Elbasanit edhe Peqinit. Prokuroria është duke hetuar në këto dy pista.

Gjithashtu bëhet me dije se në 12 shtator viktima ka pasur kontakt me disa persona ende të pa identifikuar nga policia dhe u ka dhënë në përdorim makinën e tij tip “Audi A6”.