JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Kujdesej për plantacionin me 180 bimë kanabis/ Shqiptari në Itali rrugës për tu pasuruar, kapet në flagrancë
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 15/09/2020 18:08

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Financuesit e Departamentit Operacional Aeronaval të Pescara, kanë zbuluar një platacion me kanabis përgjatë shtrirjes së lumit Salinello të përfshirë në Komunën e Tortoreto. Personi i cili kishte platacionin ishte një shqiptar i cili u arrestua. Shqiptari po ujiste bimët e kanabisit në momentin që policia e arrestoi. Plantacioni me 180 bimë kanabis pranë bregut të lumit mund t’i shkonte vlera në afro 200 mijë euro. Policia sekuestroi gjatë operacionit një gjenerator, pompën e ujit, tuba që përdoreshin për vaditjen, etj.

Burimi: Ekuonews| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA