SONDAZHI/ 86% e votuesve: T’i japësh pushtet Veliajt është si të bësh pedofilin drejtues shkolle fillore

Shkruar nga: A Gjoni | Publikuar më: 20.08.2020, 21:02

Shkrimtari i njohur Kim Mehmeti ka sulmuar ashpër para disa ditësh, kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj.

Mehmeti shkruan se ka lexuar porositë kanosëse të Veliajt drejtuar RTV Orës dhe e ka cilësuar atë një politikan të rrezikshëm për Shqipërinë.

Së fundmi Veliaj ka qënë në qendër të vëmendjes lidhur me kanosjen që u ka bërë presidentit të RTV Orës, Ylli Ndroqit dhe gazetares, Beti Njuma, e cila atëhere ishte drejtore e informacionit.

Shkrimtari i njohur tregon se ka lexuar edhe ofendimet prej rrugaçi që ai i drejton gazetares së njohur Beti Njuma e cila e kishte kritikuar dhe normalisht kjo është sjellja e tij ndaj mediave dhe gazetarëve që i hidhen kundër.

Madje Mehmeti ka thënë se sipas tij “t’u japësh pushtet njerëzve si Kryetari i Bashkisë së Tiranës, është njësoj e rrezikshme sa edhe pedofilin ta shpallësh drejtues të ndonjë shkolle fillore!”

Lidhur me këtë deklaratë të tij JOQ Albania ka zhvilluar një sondazh në të cilin pyet votuesit nëse janë dakord me shkrimtarin e njohur.

Pyetja e shtruar ishte:

Kim Mehmeti u shpreh se se t’u japësh pushtet njerëzve si Erion Veliaj, është njësoj si ta bësh pedofilin drejtues shkolle fillore. A jeni dakord?

Sipas sondazhit të publikuar në Instagram rezulton se 86% e shqiptarëve mendojnë se Kim Mehmeti ka të drejtë kur shprehet se Veliaj me pushtet është si një pedofil që drejton një shkollë fillore.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit