JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Ekskluzive/ Rasti i parë me Covid në Skrapar, flet e bija: Nuk është e vërtetë, testi ka dalë negativ!
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 05/08/2020 15:53

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pas lajmit të publikuar se është konfirmuar me koronavirus babai i sekretares së kryetarit të Bashkisë së Skraparit, një mesazh që përgënjeshtron këtë lajm ka mbëriturr në redaksinë e JOQ Albania. Personi që ka shkruar është motra e sekretares, dhe hedh poshtë lajmin se babai i saj është i infektuar me koronavirus. Ajo shprehet se babai i saj është marrë nga mjekët dhe pas testeve për koronavirus ka rezultuar negativ. Ajo ka dërguar edhe fotot e testit, ku babai i saj ka rezultuar negativ.

Vajza shprehet:

Nuk eshte e vertet, mos perhap panik, doli negativua cojm me foto analizen. Eshte babai im dhe eshte 60 vjec, sapo ka dal testi,ka nje ore dhe eshte negativ. Nuk e kuptoj pse.Po pres te ma dergojn sepse nuk ndodhem ne shqiperi, do ua nisim patjeter foton. Komunikoni me spitalin e skraparit, sepe e kan ata dhe nuk kemi si ti bejm foto .Ju lutem, se i gjith fisi alarmuar nga ky lajm. Po ju dergoj foton.