JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Lindi me problem në zemër/ Foshnja mbijeton për mrekulli dhe sot është një vajzë e shëndetshme
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 05/08/2020 1:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

E kapur në tela dhe elektroda që monitoronin valët e trurit të saj ndërsa flinte, Lacey-Janet Ambler ishte duke luftuar me jetën vetëm disa ditëshe.

Vajza e vogël, e cila kishte lindur me një defekt të madh në zemër, tashmë kishte mbijetuar ndaj një arresti kardiak dhe kishte bërë një operacion në zemër.

Por shpirti luftarak i Lacey nuk u dorëzua për prindërit e saj.

Lisa Ambler u këshilluan gjashtë herë të ndërpresin shtatzëninë pasi problemi i zemrës u vërejt në 20 javë shtatzëni.

Ata vendosën ta shtynin përpara dhe tani, gati tre vjet më pas dhe me një operacion tjetër në zemrër ajo është një vogëlushe e lulëzuar, energjike.

Lacey lindi me dy vrima në zemrën e saj dhe sindromën hipoplastike ku barkushja e majtë nuk zhvillohet siç duhet dhe gjaku nuk mund të rrjedhë nëpër zemër. Sot ajo është një vogëlushe e shëndetshme dhe e bukur.

Burimi: dailymail Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania