JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Mamaja dhe djali zhduken në mënyrë të mistershme pas aksidentit
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 04/08/2020 23:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Prokurori i Republikës së Sant'Agata di Militello po heton zhdukjen e Viviana Parisi dhe djalit të saj 4-vjeçar Gioele Mondello. Hapja e një dosje lidhet me nevojën për të sqaruar shumë pika të errëta të tregimit.

Viviana Parisi, 43 vjeç, jeton me familjen e saj në Venetico, një qytet i vogël afër Messina. Burrit të saj Daniele Mondello, muzikant dhe DJ si ajo, ajo i tha se me djalin do të shkonte në një qendër tregtare në Milazzo. Ai do të duhej të udhëtonte tridhjetë kilometra. Ndërkohë ajo ka udhëtuar mbi 104 kilometra. Makina e saj, një Opel Corsa, e cila mban shenjat e një aksidenti, u gjet nga policia rrugore pranë tunelit Pizzo Turda në Caronia.

Në makinë u gjetën çanta e gruas me dokumentet dhe celulari. Për këtë arsye ajo është larguar nga autostrada. Hetuesit tani janë në kërkim të ndonjë dëshmitari dhe ndërkohë janë duke kontrolluar një zonë të madhe, përfshirë zonat me pyje, për të gjetur nënën dhe djalin.

Gjithçka lë të besohet që bëhet fjalë për një largim vullnetar. Por për çfarë arsye? Është pyetja rreth së cilës po zhvillohen hipoteza të ndryshme, madje edhe ato më alarmante. Hetimet gjithashtu synojnë të përcaktojnë personalitetin e Viviana Parisi e cila në profilin e saj në Facebook flet për marrëdhënien e saj me djalin e saj jetuar intensivisht. Pas lindjes së fëmijës, ajo shkruan:

"Unë u bëra pjesë e një bote të re, të veçantë, plot angazhime. Në lindjen e vogëlushit tim, bota e tij më rrëmbeu si me zemër ashtu edhe me mendje. Koha ime nuk la vend për mendime të tjera. Më pushtoi. Para së gjithash isha e përfshirë në një sens të mbrojtjes.

Burimi: RaiNews | Përktheu dhe Pështati: JOQ Albania