JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Ibrahimovic godet sërish: Luaj në këto nivele deri në 50-vjeç
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 01/08/2020 18:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Zlatan Ibrahimovic nuk ka ndërmend të largohet nga futbolli i luajtur edhe pse së shpejti ai do festojë 39-vjetorin e lindjes.

Përkundrazi, ai vazhdon të surprizojë. Në janar vendosi të rikthehet te Milani, një klub që zë vend të veçantë në zemrën e tij.

Paraqitja e tij i kalon pritshmëritë teksa ka shënuar 9 gola në kampionat dhe një në Kupën e Italisë deri tani.

Tifozët e kuqezinjve presin rinovimin, ndërsa Ibra lëshon “perlën” e radhës në rrjetet sociale. Bomberi i Milanit ka postuar një foto ku shfaqet i moshuar.

Ai shkruan:

Mund të luaj në këto nivele deri në moshën 50-vjeçare.

“Jam dakord me Zlatanin“, shkruan “gjiganti” i sulmit sipër fotos, duke krijuar ilaritet të madh te tifozët e Milanit dhe jo vetëm...