JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Ibrahimovic nuk njeh moshë: Jam si Benjamin Button, nuk plakem kurrë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 29/07/2020 23:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Zlatan Ibrahimovic vazhdon të jetë ende vendimtar, në tre nga katër golat e shënuar nga Milan përballë Sampdorias në fitoren 4-1. Suedezi deklaroi duke qeshur në fund të ndeshjes:

A janë si vera? Ashtu si Benjamin Button (i referohet filmit me Brad Pitt), unë kam qenë gjithmonë i ri, kurrë i moshuar.

Ibra është shprehur i lumtur për rinovimin e trajnerit Pioli:

Ai bëri një punë të shkëlqyeshme pa e ditur se çdo të ndodhte me të ardhmen e tij, skuadra beson tek ai. E respektoj.

Ibra, duke folur në Milan TV, ka komentuar për golin më të shpejtë të shënuar në Serie A më fanellën e kuqezinjve (pas 4 minutash):

Kur shënoj është gjithmonë pozitive, ndihmoj ekipin. Shpresojmë të vazhdoj kështu, unë ende kam forcën të bëj golat. Ata më thonë që jam i vjetër dhe i lodhur por thjesht po nxehem.

Reparti ofensiv i Milanit duket se është kthyer, është bërë shumë më konkret:

Ka një mentalitet tjetër përpara të gjithëve, ne jemi më konkret dhe agresiv. Në Serinë A nuk ka shumë raste, duhet të përfitosh prej tyre. Jam i lumtur për Piolin, kur punoni shumë, gjithmonë merrni diçka mbrapa. Rinovimi i kontratës është i merituar.