JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Si po “masakrohet” Syri i Ciklopit nga oligarkët?! Hidrocentrali kthen ujin në gjol, “nxihet” natyra
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 28/07/2020 16:58

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ministria e Turizmit paraqitet neglizhente ndaj masakrave mjedisore të atyre pak vendeve të bukura që i kanë mbetur Shqipërisë... oligarkët po shkatërrojnë çdo pasuri të vendit me lejen e pushtetit. Ndër vendet më të bukura në periferi të kryeqytetit është edhe Syri i Ciklopit, një nga vendet që mund të vizitoni në fundjave me miqtë apo familjarët.

Por ky vend do të kthehet në një vend për depozitimin e ndotjeve në pak kohë pasi, një hidrocentral i ndërtuar aty ka shkatërruar të gjithë natyrën e mrekullueshme të vendit. Ujërat janë nxirë dhe kudo mbi gurë ka gjol. Të irrituar qytetarët kanë dërguar denoncime të shumta në redaksinë e JOQ Albania.

Qytetari i alarmuar shkruan:

Pershendetje JOQ, ju shkruaj direkt per nje problem alarmant qe duhet te shkoje direkt tek ministria e turizmi. Behet fjale per destinacionin turistik Syri i Ciklopit qe po masakrohet qellimisht. Eshte veper e qellimshme kriminale. Nga persona anonime. Nepermjet atyre qe kane nen mbikqyrje hidrocentralin.