JOQ Albania
Home

Ekskluzive/ Plagosja në Kavajë, qytetari: Ishte tentativë për vrasje, shënjestër nuk ishte 29-vjeçari
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 24/05/2020 15:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sot në media u raportua për një plagosje me armë kundrejt një 29-vjeçari në Kavajë me emrin Marjus Xhafa. Ndërsa burime ekskluzive të siguruara nga JOQ Albania tregojnë një tjetër version lidhur me ngjarjen e Kavajës.

Sipas një qytetari që ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania, Marjus Xhafa ka qënë në një makinë me Xh.Xhihanin një tjetër shtetas dhe nuk ka qënë duke shkuar tek berberi si ka deklaruar në media nëna e të riut.

Sipas qytetarit shënjestër e atentatit ka qënë Xh.Xhihani ndërsa Xhafa është plagosur sepse ishte i pranishëm në makinën e këtij shtetasi. Po sipas qytetarit bëhet fjalë për një tentativë vrasje ndaj Xhihanit ndërsa shkak janë bërë pazaret e drogës.

Kujtojmë se ngjarja ndodhi në orën 01:00 të mëngjesit të sotëm në zonën e ish fabrikës së letrës në Kavajë.

Mesazhi i qytetarit për JOQ Albania:

Personi qe ka qen ne shijester per ta vrare mrome ne Kavaj ka inicialet Xh. Xhinai ndersa mbeti i plagosur Marjus Xhafa. Shenjester ka qene Xh. Xhihani. Ai Marjus Xhafa esht plagosur se ka qen pasagjer dhe nuk duan ta bejn publike policia kavajes nuk janë zene per nje femer por per pazare droge.