JOQ Albania
Home

Prekëse, foshnja e porsalindur gjendet e braktisur nën pemë
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 24/05/2020 1:41

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një foshnje e porsalindur është gjetur e zhveshur nën një pemë, ndërsa është nisur një kërkim i imtësishëm për të gjetur nënën e vajzës së vogël

Vogëlushja u dëgjua duke qarë nga një banore e zonës ndërsa ajo po shëtiste përgjatë një fushe në Nakhon Ratchasima, Tajlandë veriperëndimore të hënën në mëngjes.

Punyaphat Rakkratok e gjeti vajzën, për të cilën mendohet se kishte aty vetëm disa orë, dhe e mbështolli atë në një xhaketë sportive blu që kishte me vete.

Ajo tha:

Unë ndoqa të qarat derisa e gjeta atë. Ishte një vajzë e vogël që sapo ishte braktisur.

Ekipi i shpëtimit ekzaminoi vajzën dhe dyshoi se kishte pak kohë aty për shkak të gjakut të freskët dhe lëngut amniotik në trupin e saj.

Majori i policisë Arthit Poontaisong është shprehur:

Vendi ku u gjet foshnja është një zonë e largët, kështu që ndoshta nuk ka asnjë dëshmitar okular.

Burimi: Mirror | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA