JOQ Albania
Home

Injoroi simptomat, parukierja infekton me koronavirus 91 persona
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 23/05/2020 22:34

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një parukiere në SHBA ka infektuar me koronavirus 91 klientë të saj.

Mediat e huaja raportojnë se ajo ka injoruar simptomat e koronavirusit dhe ka vazhduar punën si normalisht.

Mësohet se 84 persona janë klientë të infektuar ndërsa 7 të tjerët janë kolegë. Deri më tani nuk i është bërë ende tamponi të gjithë personave që ai ka patur kontakte.

Infektimi ndodhi edhe pse punonjësit dhe klientët mbanin maksa mbrojtëse.

Sheteti i Misurit, prej më shumë se dy javësh ka lejuar hapjen e parukerive, pas kërkesave të shumta nga qytetarët.

Autoritetet shëndetësore në vend bëjnë thirrje që qytetarët të jenë më të kujdeshëm edhe pse thonë që situate është nën kontroll.

Burimi: Metro | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA