JOQ Albania
Home

Kaos edhe në UFC, Khabib braktis Amerikën prej koronavirusit dhe rikthehet në Rusi
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 24/03/2020 15:24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ylli i UFC, Khabib Nurmagomedov ka braktisur Amerikën, aty ku po përgatitej për ndeshjen me Tony Ferguson pas disa ditësh dhe është rikthyer në Rusi.

31-vjeçari ishte duke stërvitur në SHBA për ndeshjen, e cila ishte planifikuar të zhvillohej më 18 prill në Las Vegas.

Por, Khabib është larguar nga baza e tij e rregullt e stërvitjes për shkak të pandemisë koronavirus

Megjithë sfida e Khabib me Ferguson me shumë gjasa do të zhvillohet, pasi Khabib do rikthehet sërish në Amerikë.

Aktualisht, siç është ligji në Rusi, Khabib duhet t’i nënshtrohet 14-ditësh izolim të detyrueshëm pasi kthehet nga jashtë, duke e detyruar atë të stërvitet vetëm.