JOQ Albania
Home

Plas grushti pranë QSUT-së, dëshmitarja: Shanin dhe ulërisnin, goditën edhe policët
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 13/03/2020 21:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Teksa e gjithë vëmendja në vend është përqëndruar te situata e krijuar nga koronavirusi, duket se shqiptarët nuk ka virus që t'i ndalë për të bërë sherre.

E themi këtë pasi një qytetare nga Tirana ka dërguar një mesazh në redaksinë e JOQ Albania, ku shprehet se mbrëmjen e sotme, rreth orës 19:20, është regjistruar një sherr mes disa personave, pranë QSUT-së.

Ajo thotë se dy persona po ziheshin me njëri-tjetrin dhe po shaheshin me zë të lartë.

Sipas saj, policia ndërhyri për të shuar sherrin mes tyre, por njëri prej tyre ka goditur edhe uniformat blu.

Më pas, dëshmitarja thotë se në vendngjarje mbërritën forcat "Shqiponja", të cilët bënë të mundur arrestimin e personit në fjalë.

Ende nuk dihet arsyeja e sherrit midis tyre, ndërkohë nuk ka asnjë njoftim zyrtar nga policia në lidhje me këtë ngjarje.

Mesazhi i plotë:

Pershenedetje JOQ! Kjo skene ka ndodhur sot n tiran te spitalet nen tereza arsyeja nuk dihet por nj situat shum e frikshme ishte rreth ores 19 20 . Isha e vetmja vajz q po shikoja at ngjarje t ndodhur . Ishin dy persona q po i ndante policia por kishin ko q policia e rendit po u merrnin me to m pas erdhi shqiponja e i ndan arsyeja se pse nuk e di por benin skena t pazakonta. Bertisnin shanin ulerisnin deri sa i futen n makin. Shanin nga mami motra, personi qe shante ishte i pakontrolluar madje godiste dhe policat . Vetem kyr erdhen shqiponjat e perplasen nga makina i vun prangat dhe e futen n makin