JOQ Albania
Home

Rasti që tregon se Veliaj punon për fasadë, banori: Nuk është hedhur asfalti tamam, kanë vjedhur
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 18/02/2020 19:53

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njihet si një njeri që adhuron të dalë në kronika televizive. Ai shikohet shpesh të dalë duke inaguruar rrugë dhe duke mbjellë pemë.

Por rruga "Xhanfize Keko" është një tregues se punët në Tiranë bëhen sa për sy e për faqe. Banorët që jetojnë pranë kësaj rruge thonë se punimet që janë bërë nuk janë cilësore.

Gati tre muaj më parë në këtë rrugë, pati ndërhyrje për ta rregulluar, por tani problemet kanë nisur të shfaqen dukshëm.

Në një pjesë të konsiderueshme të segmentit rrugor asfalti ka rrëshqitur. Një banorë ka thënë për 'Ora news':

Se ku kanë shkuar këto lekë, materiali është shumë i dobët. Cilësia e ziftit dhe rërës. Nuk është hedhur asfalti tamam, kanë vjedhur."

Ky rast tregon se Veliaj punon sa për t’u dukur fasada bukur.