JOQ Albania
Home

Hidhen sinjalet e para, Meta paralajmëron shpërndarjen e parlamentit
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 18/02/2020 12:40

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Presidenca ka dhënë sot sinjalet e para për shpërndarjen e Parlamentit.

Në një postim në Facebook nga zëdhënësi i Ilir Metës, Tedi Blushi, thuhet se Parlamentin do e shpërndajë vetëm populli.

Gjithashtu shtohet se Presidenti do të zbatojë vetëm vullnetin e popullit. Meta u takua ditën e sotme me kreun e PD, Lulzim Bashën. Gjatë takimit, Meta deklaroi se e njohu Bashën me skandalet e fundit anti-kushtetuese dhe grushtin e shtetit. 

Postimi i plotë i Tedi Blushit: 

Parlamentin do e shpërndajë populli. Presidenti vetëm do zbatojë vullnetin e tij. Dhe dekretin për kthimin e ligjit për grushtin e shtetit do e vendosë populli. Presidenti vetëm do e firmosë në emër të tij. DO KETË DISA DEKRETE PËR SHPARTALLIMIN E GRUSHTIT TË SHTETIT. BËNI DURIM! DEKRETET DO T’I ZBATOJË POPULLI SHQIPTAR!"