JOQ Albania
Home

1.15 miliardë euro për Shqipërinë nga donacionet, 84% e shqiptarëve: Do përfundojnë te xhepat e Ramës!
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 17/02/2020 22:32

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

1.15 miliardë euro është shuma përfundimtare që u arrit të mblidhet për Shqipërinë nga Konferenca e Donatorëve ditën e sotme. Konferenca u zhvillua në Bruksel, e cila zgjati thuajse 4 orë.

Të gjitha të ardhurat do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti si dhe për rindërtimin e monumenteve të Kulturës.

Por sa besojnë shqiptarët se të gjitha paratë e dhuruara nga shumë shtete do të shkojnë për këtë qëllim thelbësor dhe mjaft jetik?

Në një sondazh të redaksisë së JOQ Albania, shqiptarët kanë përçuar mendimin e tyre në lidhje me pyetjen: "Ku mendoni se do të përfundojnë mbi 1 miliardë euro të dhunuara nga e gjithë bota për Shqipërinë?

Plot 84% e shqiptarëve mendojnë se paratë do të përfundojnë në xhepat e Edi Ramës.

Ndërkohë, kryeminsitri Rama u shokua nga shifra e grumbulluar, ku gjatë fjalës së tij nuk harroi pa përmendur Biblën dhe Kuranin.