JOQ Albania
Home

E kapën me drogë në Angli, ky është shqiptari i arrestuar
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 17/02/2020 21:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

47-vjeçari, Ilir Hysa, është ndaluar nga policia britanike.

Muajin e kaluar, shtetasi shqiptar, u kap teksa transportonte drogë në Marlborough, Angli.

Mediat angleze bëjnë me dije se Ilir Hysa, u arrestua nga policia muajin e kaluar teksa po transportonte një sasi droge, me vlerë 2 mijë paund, të cilën u përpoq ta hidhte kur u ndalua nga policia.

I arrestuari ka deklaruar në polici se ka qenë i detyruar nga vështirësitë ekonomike pasi humbi dy punë, njërën si punonjës lavazhi dhe një tjetër si shofer për dorëzim mallrash.

Ai është dënuar me 28 muaj burg prej gjyqtarit Jason Taylori cili e ka marrë në konsideratë faktin që Hysa ishte në vështirësi.

47-vjeçari e ka pranuar krimin ndërsa edhe ka deklaruar se duhet të paguante një qira prej 300 paundësh dhe se po ashtu i nevojiteshin të ardhura për rinovimin e patentës pasi e kishte humbur.

Avokati i tij, John Upton e ka cilësuar Hysën si një njeri me “karakter të mirë”.